Органски путер од бадем (200гр.)

Органски путер од бадем (200гр.)

688 ден.
Шифра: 07481
Достапност: На залиха
Количина:

Состав:Органски бадем, органска хималајска сол (0.5%). Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови.Начин на употреба:Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.  Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy/ 593.7 kcal/2481.2 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 3.1 g

Масти/ Fat/ 56.25 g

Влакна/ Fiber 9.3 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 9.3 g

Протеини/ Proteins 21.8 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 18.75 g

Сол/ Salt 0.5 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски путер од бадем (200гр.) Состав:Органски бадем, органска хималајска сол (0.5%). Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови.Начин на употреба:Се употребува како намаз, или како додаток во десерти, пецива, смути. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според М.. Category: Product #: 07481 Regular price: 688 ден. 688 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ