Органски овесни трици (500гр.)

Органски овесни трици (500гр.)

297 ден.
Шифра: 00659
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски овесни трици. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Финска. Употреба: 1-2 големи лажици на ден, се додаваат во  јогурт, сок, растително млеко и сл. Може да се комбинираат со други снегулки, јатки или овошје.  Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 359kcal/1513KJ, јагленихидрати 46 г, од кои шеќери 0 г, масти 5 г, од кои заситени 0.3 г, протеини 11 г, сол0.03 г, влакна 14 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски овесни трици (500гр.) Состав: Органски овесни трици. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Финска. Употреба: 1-2 големи лажици на ден, се додаваат во  јогурт, сок, растително млеко и сл. Може да се комбинираат со други снегулки, јатки или овошје.  Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопј.. Category: Product #: 00659 Regular price: 297 ден. 297 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ