Крцкави мусли со чоколада корен од мака (300гр.)

Крцкави мусли со чоколада корен од мака (300гр.)

120 ден.
Шифра: 03124
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: овесни снегулки (овес), јачменови снегулки (јачмен), бадем, кокос, лен семе, сончоглед, сусам, сода, кокосово масло, сончогледово масло, јачменов слад (јачмен), ванилин шеќер, гликоза, слива, суво грозје, какао путер, чоколадни капки (5%) (шеќер, растителна маст, какао, арома, соин лецитин (соја)), пченични никулци (глутен), корен од мака во прав (1%), експандиран ориз, сода бикарбона. Алерген инфо: Содржи глутен, сусам, соја и јаткасти плодови. Начин на употреба: Едноствно потопете во сок, јогурт, растително млеко, чај или во вашиот омилен напиток и готови се за употреба. Може да се конзумираат и без потопување, како закуска. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивни вредности за 100 g, Енергетска вредност  493,3 Kcal, Протеини  9.6 g, Масти 21.7 g, Јагленхидрати 61.5 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS
Крцкави мусли со чоколада корен од мака (300гр.) Состав: овесни снегулки (овес), јачменови снегулки (јачмен), бадем, кокос, лен семе, сончоглед, сусам, сода, кокосово масло, сончогледово масло, јачменов слад (јачмен), ванилин шеќер, гликоза, слива, суво грозје, какао путер, чоколадни капки (5%) (шеќер, растителна маст, какао, арома, соин лецитин (соја)), пченични никулци (глутен), корен од мака во прав (1%), експандиран ориз, сода бикарбона. Але.. Category: Product #: 03124 Regular price: 120 ден. 120 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ