Органски снегулки од хељда (300гр.)

Органски снегулки од хељда (300гр.)

245 ден.
Шифра: 00680
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органски снегулки од хељда. Потекло на суровината: Полска. Употреба: Се додаваат во вода која врие и кратко се варат. Потоа се цеди вишокот вода и се мешаат со јогурт, сок, растително млеко и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до / ЛОТ – означено на амбалажата. Да се чува на суво и ладно место во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 378 kcal/1541 KJ, маасти 2г, од кои заситени 0,5г, јагленихидрати 73г, од кои шеќери 0г, влакна 8г, протеини 11г, сол 0,01г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски снегулки од хељда (300гр.) Состав: 100% органски снегулки од хељда. Потекло на суровината: Полска. Употреба: Се додаваат во вода која врие и кратко се варат. Потоа се цеди вишокот вода и се мешаат со јогурт, сок, растително млеко и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. .. Category: Product #: 00680 Regular price: 245 ден. 245 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ