Рафинирана стевија во прав (200гр.)

Рафинирана стевија во прав (200гр.)

157 ден.
Шифра: 02837
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Малтодекстрин,концентрирана рафинирана стевиа во прав. Земја на потекло: Франција/Кина. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959.Начин на употреба: Се употребува како нискокалоричен засладувач за кафе, напитоци или десерти. Една кафена лажичка рафинирана стевиа заменува две кафени лажички кристален шеќер.Се дозира по вкус.Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Рафинирана стевија во прав (200гр.) Состав: Малтодекстрин,концентрирана рафинирана стевиа во прав. Земја на потекло: Франција/Кина. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959.Начин на употреба: Се употребува како нискокалоричен засладувач за кафе, напитоци или десерти. Една кафена лажичка рафинирана стевиа заменува две кафени лажички кристален шеќер.Се дозира по вкус.Прекумерна уп.. Category: Product #: 02837 Regular price: 157 ден. 157 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ