Нерафиниран жолт шеќер (500гр.)

Нерафиниран жолт шеќер (500гр.)

106 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01342
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Нерафиниран кафен шеќер добиен од шеќерна трска. Земја на потекло на суровината: Бразил. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Како замена за белиот кристален шеќер, се дозира по вкус. Нутритивни просечни вреднисти на 100гр: енергија 398 kcal/1703 KJ, масти 0гр, од кои заситени 0гр, јагленхидрати 99гр, од кои шеќери 99гр, протеини 0.5гр, влакна 0гр, сол 0.01гр. Да се чува на суво и ладно место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Нерафиниран жолт шеќер (500гр.) Состав: Нерафиниран кафен шеќер добиен од шеќерна трска. Земја на потекло на суровината: Бразил. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Како замена за белиот кристален шеќер, се дозира по вкус. Нутритивни просечни вреднисти на 100гр: енергија 398 kcal/1703 KJ, масти 0гр, од кои заситени 0гр, јагленхидрати 99гр, од кои шеќери .. Category: Product #: 01342 Regular price: 106 ден. 106 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ