Органска меласа (250гр.)

Органска меласа (250гр.)

199 ден.
Шифра: 00208
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Меласа од шеќерна трска, органска, необработена. Потекло: Парагвај. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо РАцин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. 100гр во просек содржи: енергија 290kcal, протеини 0гр, јагленхидрати 75гр, масти 0гр. Начин на употреба: меласата се користи како природен засладувач, како замена за мед или шеќер, може да се додава во шејк, мусли, пецива, колачи и слично. Да се чува на суво и ладно место, добро затворено.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органска меласа (250гр.) Состав: Меласа од шеќерна трска, органска, необработена. Потекло: Парагвај. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо РАцин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. 100гр во просек содржи: енергија 290kcal, протеини 0гр, јагленхидрати 75гр, масти 0гр. Начин на употреба: меласата се користи како природен засладувач, како замена за мед или шеќер, може да се додава во шејк, мусли,.. Category: Product #: 00208 Regular price: 199 ден. 199 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ