Маџун гроздов слад (450гр.)

Маџун гроздов слад (450гр.)

355 ден.
Шифра: 05432
Достапност: На залиха
Количина:

Ingredients : black grape juice, minimum 75 % of dry matter. Country of origin: Macedonia. Packing and distribution: Aronija zdrava hrana DOOEL, bul. Kocho Racin 14, 1000 Skopje, tel. +389 78 211 557. Usage: Grape malt is a natural sweetener made from grape, made according to the traditional macedonian recipe. Can be used as a substitute for sugar. Best before/LOT - printed on the packaging. Average nutritional value per 100g. : Energy 245 Kcal/1025 KJ, fats 0g, of which saturated 0g, carbohydrates 65g, of which sugars 60g, fiber 0g, proteins 0g, salt 0g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Маџун гроздов слад (450гр.) Ingredients : black grape juice, minimum 75 % of dry matter. Country of origin: Macedonia. Packing and distribution: Aronija zdrava hrana DOOEL, bul. Kocho Racin 14, 1000 Skopje, tel. +389 78 211 557. Usage: Grape malt is a natural sweetener made from grape, made according to the traditional macedonian recipe. Can be used as a substitute for sugar. Best before/LOT - printed on the packaging. Avera.. Category: Product #: 05432 Regular price: 355 ден. 355 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ