Масло од семки од тиква 250 мл

Масло од семки од тиква 250 мл

512 ден.
Шифра: 02318
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% масло од тиквени семки. Алерген инфо: можна е крос-контаминација со масло од сусам. Потекло: Македонија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Употреба: Се конзумира директно или како прелив за салати, варива, житарки и сл. Не се препорачува загревање. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и темно место. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија: 899 Kcal/3758 KJ, содржина на масти 99,87%, од кои 18,39% заситени и 81,48% незаситени, омега 3 масни киселини 0,03%/100г, омега 6 масни киселини 50,62%/100г, омега 9 масни киселини 30,42%/100г,  јагленихидрати 0%, протеини 0%, влакна 0%, сол 0%.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Масло од семки од тиква 250 мл Состав: 100% масло од тиквени семки. Алерген инфо: можна е крос-контаминација со масло од сусам. Потекло: Македонија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Употреба: Се конзумира директно или како прелив за салати, варива, житарки и сл. Не се препорачува загревање. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и темно место. .. Category: Product #: 02318 Regular price: 512 ден. 512 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ