Органско семе од тиква (500гр.)

Органско семе од тиква (500гр.)

577 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01731
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органско семе од тиква. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г. : Енергија 585 kcal/2407 KJ, јагленихидрати 18г, од кои шеќери 1г, масти 45г, од кои заситени 7г, протеини 25г, сол 0,002г, влакна 4г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Органско семе од тиква (500гр.) Состав: Органско семе од тиква. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина. Употреба: 1-2 лажици на ден, како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - о.. Category: Product #: 01731 Regular price: 577 ден. 577 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ