Органски лупен сончоглед (500гр.)

Органски лупен сончоглед (500гр.)

272 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01724
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% лупени сончогледови семки.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Бугарија. Употреба: Како додаток врз салати, ориз или зеленчукови јадења, во сирова форма или благо потпечени. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија593kcal/2416 КЈ, јагленихидрати 12 г, од кои шеќери 2 г, масти 49 г, од кои заситени 4 г, протеини 22 г, сол 0г, влакна 6 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Органски лупен сончоглед (500гр.) Состав: 100% лупени сончогледови семки.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Бугарија. Употреба: Како додаток врз салати, ориз или зеленчукови јадења, во сирова форма или благо потпечени. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна прос.. Category: Product #: 01724 Regular price: 272 ден. 272 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ