Органски црн сусам (100гр.)

Органски црн сусам (100гр.)

96 ден.
Шифра: 00369
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски црн сусам. Алерген инфо: Содржи сусам. Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло на суровината: Боливија. Употреба: 1-2 лажици на ден како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Да се чува на суво и ладно место во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г. : Енергија 594 kcal/ 2371 KJ, масти 50г, од кои заситени 7г, јаглехидрати 12г, од кои шеќери 0г, протеини 18г, влакна 12г, сол 0,03г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органски црн сусам (100гр.) Состав: Органски црн сусам. Алерген инфо: Содржи сусам. Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло на суровината: Боливија. Употреба: 1-2 лажици на ден како додаток во салати, јогурт, житарки и сл. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB ст.. Category: Product #: 00369 Regular price: 96 ден. 96 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ