Лупена хељда (250гр.)

Лупена хељда (250гр.)

116 ден.
Шифра: 01748
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% лупена хељда.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Србија. Употреба: Се вари 15-25 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 383kcal/1550 КЈ, јагленихидрати 71 г, од кои шеќери 0 г, масти 3 г, од кои заситени 1 г, протеини 13 г, сол 0,0025 г, влакна 10 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Лупена хељда (250гр.) Состав: 100% лупена хељда.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Србија. Употреба: Се вари 15-25 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна .. Category: Product #: 01748 Regular price: 116 ден. 116 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ