Бунгур (500гр.)

Бунгур (500гр.)

155 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01762
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% бунгур (полуобработена пченица).  Алерген инфо: Содржи глутен.  Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 333 kcal/1323 КЈ, јагленихидрати 63 г, од кои шеќери 0,4 г, масти 1 г, од кои заситени 0,2 г, протеини 12 г, сол 0,004 г, влакна 12 г. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Бунгур (500гр.) Состав: 100% бунгур (полуобработена пченица).  Алерген инфо: Содржи глутен.  Земја на потекло: Турција. Употреба: Се вари 20-30 мин или додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна.. Category: Product #: 01762 Regular price: 155 ден. 155 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ