Овесно интегрално брашно (900гр.)

Овесно интегрално брашно (900гр.)

301 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01335
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% интегрално овесно брашно, добиено со бавно мелење на воденични камења. Алерген инфо: содржи глутен. Произведува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: За печење, за готвење, за похговање, како згуснувач за супи и сосови, за секојдневна употреба како чисто овесно брашно или во сооднос со други брашна. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна вредност на 100гр: енергија 390kcal/1630KJ, јагленигхидрати 62гр, од кои шеќери 4.5гр, масти 7гр, од кои заситени 1гр, натриум 1.9гр, протеини 15гр, влакна 7.5гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Овесно интегрално брашно (900гр.) Состав: 100% интегрално овесно брашно, добиено со бавно мелење на воденични камења. Алерген инфо: содржи глутен. Произведува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: За печење, за готвење, за похговање, како згуснувач за супи и сосови, за секојдневна употреба како чисто овесно брашно или во сооднос со други брашна. Да се чува на суво и лад.. Category: Product #: 01335 Regular price: 301 ден. 301 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ