Органски кокосов напиток во прав (200гр.)

Органски кокосов напиток во прав (200гр.)

600 ден.
Шифра: 07160
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски кокосов напиток во прав, органски малтодекстрин. Алерген инфо: Возможна е вкрстена контаминација со кикирики, соја и глутен. Потекло на суровината: Шри Ланка/Полска. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Не содржи ГМО. Начин на употреба: Во шоља со топла или млака вода се додаваат 1-2 супени лажици органски кокосов напиток во прав. Се промешува. Може да се додава во кафе, да се користи за печени десерти, или како замена за кравјо млеко. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Органски кокосов напиток во прав (200гр.) Состав: Органски кокосов напиток во прав, органски малтодекстрин. Алерген инфо: Возможна е вкрстена контаминација со кикирики, соја и глутен. Потекло на суровината: Шри Ланка/Полска. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Не содржи ГМО. Начин на употреба: Во шоља со топла или млака вода се додаваат 1-2 супени лажици органски коко.. Category: Product #: 07160 Regular price: 600 ден. 600 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ