Категории
Говедски желатин во гранули 100 гр.

Говедски желатин во гранули 100 гр.

169 MKD
без ДДВ: 143 MKD
Шифра на производ: 05692
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Состав: 100% говедски желатин во гранули, со платинум сила на желирање (260  блум, тип Б), вискозност 6,66%, влага ≤12%, пепел ≤2%, pH (1%) 5-6. Произведен со водена екстракција од колаген добиен од животинско ткиво. Потекло: Германија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: За директна употреба растворете 2 рамни кафени лажички во 1/4 чаша ладна вода и добро промешајте. Течноста се остава да стои преку ноќ. Наутро добиеното желе се јаде. Наместо во вода, желатинот може да го растворите во јогурт или овошен сок поради подобрен вкус. Говедскиот желатин има разновидна употреба во кулинарството и козметиката. Во кулинарството се користи за добивање на овошни десерти и сосови, а во козметиката за маски за лице и коса. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS