Категории
Крцкави мусли со портокал и урми 300 гр

Крцкави мусли со портокал и урми 300 гр

120 MKD
Шифра на производ: 5310319003117
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: овесни снегулки (овес), јачменови снегулки (јачмен), бадем, кокос, лен семе, сончоглед, сусам, кокосово масло, јачменов слад (јачмен), сончогледово масло, ванилин шеќер, гликоза, пулпа од портокал (5%) (шеќер, вода, лушпа од портокал, природен згуснувач: CMC Е466, природен вкус), слива, суво грозје, корнфлекс (пченкарно брашно, пченкарен гриз, шеќер, јачменов слад, сол, соин лецитин (соја)) , пченични никулци (пченица), експандиран ориз, паста од урма (5%), сода бикарбона. Алерген инфо: Содржи глутен, сусам, соја и јаткасти плодови. Начин на употреба: Едноствно потопете во сок, јогурт, растително млеко, чај или во вашиот омилен напиток и готови се за употреба. Може да се јадат и директно, без потпување во некаков напиток, како закуска. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивни вредности за 100 g, Енергетска вредност  494,2 Kcal, Протеини  11 g, Масти 22.5 g, Јагленхидрати 58.5 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS