Категории
Органско воденично безглутенско хељдино брашно

Органско воденично безглутенско хељдино брашно

254 MKD
Шифра на производ: 05623
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% органско хељдино брашно, добиено со споро мелење на воденични камења.  Не содржи глутен. Не содржи ГМО.
Употреба: За печење, за готвење, за поховање, за подготовка на хељдини специјалитети. Се користи во секојдневното готвење како чисто хељдино брашно, или во сооднос со други интегрални брашна. Произведува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS