Категории
Гомасио 80 гр.
  • Гомасио 80 гр.

Гомасио 80 гр.

80 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 48154
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Интегрален сусам, хималајска јодирана сол. Алерген инфо: содржи сусам. Земја на потекло: Македонија. Употреба: Посипете врз варен ориз или зеленчукови јадења, користете го за подобрување на вкусот и соленоста на оброци по ваша желба. Произведува и дистрибутира: Аронија здрава храна доо, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, Тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100гр: енергија 543kcal/2271 KJ, јагленихидрати 22гр, од кои шеќери 0гр, масти 47гр, од кои заситени 6гр, проеини 16гр, сол 7гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS