Категории
Интегрален ориз 0,5 кг

Интегрален ориз 0,5 кг

65 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 01793
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Интеграле ориз. Земја на потекло: Македонија. Пакува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје. Тел. 043 235 959. Енергија 361 Kcal, протеини 7,5гр, јагленихридрати 75гр, од кои шеќери 2,5гр, масти 2,2гр, од кои заситени 0,4гр, влакна 4гр. Употреба: Се додава во чорби, во варива, се користи наместо бел ориз. Да се вари додека не омекне. Да се чува на суво место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS