Интегрални колачи со брусница (150гр.)

Интегрални колачи со брусница (150гр.)

47 ден.59 ден.
Шифра: 01168
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), растителна маст (сончогледова, палмина и кокосова), кафеав шеќер, јачменов слад, бадем, брусница (5%),средство за нараснување: сода бикарбона, арома: цреша, морска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Произведува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14, Скопје. Тел. 043 235 959. Енергетска вредност на една порција (25г): 134.7 Kcal / 563.7 KJ, протеини 1.5%, јагленихидрати 14.2%, од кои шеќери 6.7%, масти 7.2%, од кои заситени 3.7%, целулоза 0.3%, сол 0.2%.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS
Интегрални колачи со брусница (150гр.) Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), растителна маст (сончогледова, палмина и кокосова), кафеав шеќер, јачменов слад, бадем, брусница (5%),средство за нараснување: сода бикарбона, арома: цреша, морска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Произведува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рац.. Category: Product #: 01168 Regular price: 47 ден. 47 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ