Воден кефир со нане (375мл.)

Воден кефир со нане (375мл.)

81 ден.
Шифра: 08600
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски кристали од воден кефир, чај од нане (20%), филтрирана вода, шеќер. Непастеризиран, сиров напиток.

Напитокот има продолжена ферментација во шишето, што може да доведе до благо дуење на амбалажата и/или формирање на мали кристали од воден кефир. Поради подобрен вкус, се служи претходно изладено.

Земја на потекло: Македонија.

Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557.

Да се чува на ладно место (под 20⁰С). 

 

Нутритивна просечна вредност за 100 ml:/ Nutritional average values per 100 ml:

 

 

 

 

Енергија/ Energy

10 kcal /42 KJ

Масти/ Fats

0 g

- Од кои заситени/ From witch saturated

 

0 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

3 g

- Од кои шеќери/ From witch sugars

 

3 g

Влакна/Fibre

0 g

Протеини/Proteins

0 g

Сол/Salt

0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Воден кефир со нане (375мл.) Состав: Органски кристали од воден кефир, чај од нане (20%), филтрирана вода, шеќер. Непастеризиран, сиров напиток. Напитокот има продолжена ферментација во шишето, што може да доведе до благо дуење на амбалажата и/или формирање на мали кристали од воден кефир. Поради подобрен вкус, се служи претходно изладено. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна.. Category: Product #: 08600 Regular price: 81 ден. 81 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ