Тапиока брашно органско 500 гр.
  • Тапиока брашно органско 500 гр.

Тапиока брашно органско 500 гр.

493 ден.
Шифра: 08952
Достапност: На залиха
Количина:

МК Состав: 100% органско тапиока брашно. Потекло на суровината: Шри Ланка. Увезува и
пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211
557. Начин на употреба: Тапиока брашното природно не содржи глутен, и најчесто се
користи во комбинација со други безглутенски брашна, но може да се користи и
самостојно. Неговата употреба го прави тестото за безглутенски леб влажно, лесно и
сунѓересто, тестото за пита и пица крцкаво. Тапиока брашното се користи и како згуснувач
за сосови и супи, пудинзи, креми и филови. Сертифициран органски производ од Балкан
Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и
суво (под 65% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Тапиока брашно органско 500 гр. МК Состав: 100% органско тапиока брашно. Потекло на суровината: Шри Ланка. Увезува и пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба: Тапиока брашното природно не содржи глутен, и најчесто се користи во комбинација со други безглутенски брашна, но може да се користи и самостојно. Неговата употреба го прави тестото за безглутенски .. Category: Product #: 08952 Regular price: 493 ден. 493 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ