Интегрални стапчиња со сусам (100гр.)

Интегрални стапчиња со сусам (100гр.)

54 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01205
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрално пченично брашно, нерафинирано сончогледово масло, растителна маст (палмина, соина и пченкарна), сусам (13%), сусамов таан (5%), морска сол, прашок за пециво, антиоксиданс: аскорбинска киселина (витамин Ц). Алерген инфо: Содржи глутен, соја и сусам. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г : Енергија 446 kcal/1867 KJ, јагленихидратиу 59гр, од кои шеќери 4гр, масти 18гр, од кои заситени 4гр, протеини 12гр, сол 3гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Интегрални стапчиња со сусам (100гр.) Состав: Интегрално пченично брашно, нерафинирано сончогледово масло, растителна маст (палмина, соина и пченкарна), сусам (13%), сусамов таан (5%), морска сол, прашок за пециво, антиоксиданс: аскорбинска киселина (витамин Ц). Алерген инфо: Содржи глутен, соја и сусам. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да с.. Category: Product #: 01205 Regular price: 54 ден. 54 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ