Органски безглутенски крекери со сусам и хималајска сол (100гр.)

Органски безглутенски крекери со сусам и хималајска сол (100гр.)

162 ден.
Шифра: 00468
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Сусам (23%), *оризово брашно, *пченкарен скроб, *компиров скроб, *бадеми, *ладно цедено сончогледово масло, хималајска сол, *чиа семе, *магдонос, ксантан гума. * Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и лчадно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: Енергија 505kacal/2112 KJ, јагленихидрати 68гр, од кои шеќери 2гр, масти 19гр, од кои заситени 2гр, протеини 8гр, сол 2гр, влакна 3гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски безглутенски крекери со сусам и хималајска сол (100гр.) Состав: *Сусам (23%), *оризово брашно, *пченкарен скроб, *компиров скроб, *бадеми, *ладно цедено сончогледово масло, хималајска сол, *чиа семе, *магдонос, ксантан гума. * Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043.. Category: Product #: 00468 Regular price: 162 ден. 162 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ