Органски безглутенски крекери со лен и бадем (100гр.)

Органски безглутенски крекери со лен и бадем (100гр.)

161 ден.
Шифра: 00475
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Oризово брашно, *бадеми (10%),*ладно цедено сончогледово масло, *ленено семе, *сусам(5%), *рузмарин, *морков, *сода бикарбона, хималајска сол.*Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Сертифициран органски производ. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 520kcal/2175KJ, јагленхидрати 65гр, од кои шеќери 2гр, масти 21гр, од кои заситени 3 гр, протеини 10гр, сол 2гр, влакна 4гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски безглутенски крекери со лен и бадем (100гр.) Состав: *Oризово брашно, *бадеми (10%),*ладно цедено сончогледово масло, *ленено семе, *сусам(5%), *рузмарин, *морков, *сода бикарбона, хималајска сол.*Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови и сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Сертифицир.. Category: Product #: 00475 Regular price: 161 ден. 161 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ