Интегрални сендвич колачи со куркума и кокос (150гр.)

Интегрални сендвич колачи со куркума и кокос (150гр.)

89 ден.
Шифра: 06996
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално ржано брашно, интегрално јачменово брашно, маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, пекарска сода, куркума (5%), арома: лимон паста. Филувани со кокосов крем (100% мелено јадро од кокос). Алерген инфо: содржи глутен и соја. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје, Македонија, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Интегрални сендвич колачи со куркума и кокос (150гр.) Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално ржано брашно, интегрално јачменово брашно, маргарин (растителни масти мин 70%, вода макс 27%, шеќер, сол, емулгатор  Е471, лецитин, лимонска киселина, арома, Е202 (0.1%)), шеќер, јачменов слад, пекарска сода, куркума (5%), арома: лимон паста. Филувани со кокосов крем (100% мелено јадро од кокос). Алерген инфо: содржи глутен и соја. Земја на потекло: М.. Category: Product #: 06996 Regular price: 89 ден. 89 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ