Интегрални колачи со орев и бадем (150гр.)

Интегрални колачи со орев и бадем (150гр.)

69 ден.
Шифра: 01175
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово,ржано), растителнамаст (сончогледова, палмина и кокосова), кафеав шеќер, јачменов слад, орев (5%), бадем (5%), средство за нараснување: сода бикарбона, арома на лешник, морска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Произведува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14, Скопје. Тел. 043 235 959. Енергетска вредност на една порција (25г): 136.2 Kcal / 570 KJ, протеини 1.7%, јагленихидрати 14.2%, од кои шеќери 6.5%, масти 7.5%, од кои заситени 3.5%, целулоза 0.3%, сол 0.2%.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Интегрални колачи со орев и бадем (150гр.) Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово,ржано), растителнамаст (сончогледова, палмина и кокосова), кафеав шеќер, јачменов слад, орев (5%), бадем (5%), средство за нараснување: сода бикарбона, арома на лешник, морска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Произведува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо .. Category: Product #: 01175 Regular price: 69 ден. 69 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ