Органски безглутенски десерт со хељда и урма (80гр.)

Органски безглутенски десерт со хељда и урма (80гр.)

132 ден.
Шифра: 07580
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Хељда (32%), *урма (22%), *суво грозје, *сиров агаве сируп, *бадем, *сончоглед, *кокос, *лен, *цимет, *каранфилче, хималајска сол. *од органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови.  Потекло на суровините: ЕУ/Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Производот, како и сите суровини од кои e направен се добиени со температурна обработка на максимум 45⁰С. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 448 kcal/1870 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 27 g

Масти/ Fat 17 g

Влакна 10 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 6 g

Протеини/ Proteins 10 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 58 g

Сол/ Salt 0.05 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски безглутенски десерт со хељда и урма (80гр.) Состав: *Хељда (32%), *урма (22%), *суво грозје, *сиров агаве сируп, *бадем, *сончоглед, *кокос, *лен, *цимет, *каранфилче, хималајска сол. *од органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови.  Потекло на суровините: ЕУ/Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% вл.. Category: Product #: 07580 Regular price: 132 ден. 132 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ