Протеински флепџек со мед и јагода (45гр.)

Протеински флепџек со мед и јагода (45гр.)

100 ден.
Шифра: 08624
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки, мед (22%), агаве сируп, путер од индиски орев, бадем, протеин од бадем во прав, јагода во прав (3%), природна арома од јагода.

Потекло: Македонија.

Алерген инфо: Содржи јатки.

Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557.

Да се чува на ладно (под 20⁰C) и суво место (под 65% влажност). Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 385 kcal/1610 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 32 g

Масти/ Fat 11 g

 Влакна/ Fiber 4 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 3 g

Протеини/ Proteins 13 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates/ 57 g

Сол/ Salt 0.1 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Протеински флепџек со мед и јагода (45гр.) Состав: Овесни снегулки, мед (22%), агаве сируп, путер од индиски орев, бадем, протеин од бадем во прав, јагода во прав (3%), природна арома од јагода. Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи јатки. Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 20⁰C) и суво место (под 65% влажност). Најдобро до/ЛОТ-означено.. Category: Product #: 08624 Regular price: 100 ден. 100 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ