Oвесна плочка со чоколадо (25гр.)

Oвесна плочка со чоколадо (25гр.)

14 ден.
Шифра: 06125
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки (18%), кокос, експандиран ориз, чоколадни капки (шеќер, хидрогенизирана растителна маст, ароми, немасно какао во прав, емулгатор Е332 (соин лецитин)), јачменов слад, суво грозје, кикирики, интегрален сусам, арома, растителни влакна, готварска сол, гликозен сируп, растително масло. Алерген инфо: Содржи глутен, соја, кикирики и сусам. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Нутритивна просечна вредност за 100 g: Енергија 485 kcal/2029 KJ, масти 18 g, од кои заситени 8 g, јаглехидрати 59 g, од кои шеќери 23 g, влакна 8 g, протеини 6,5 g, сол 0,1 g. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Oвесна плочка со чоколадо (25гр.) Состав: Овесни снегулки (18%), кокос, експандиран ориз, чоколадни капки (шеќер, хидрогенизирана растителна маст, ароми, немасно какао во прав, емулгатор Е332 (соин лецитин)), јачменов слад, суво грозје, кикирики, интегрален сусам, арома, растителни влакна, готварска сол, гликозен сируп, растително масло. Алерген инфо: Содржи глутен, соја, кикирики и сусам. Потекло: Македонија. Произведува и дистри.. Category: Product #: 06125 Regular price: 14 ден. 14 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ