Овесна плочка сo куркума, лимон и лешник (50гр.)

Овесна плочка сo куркума, лимон и лешник (50гр.)

28 ден.
Шифра: 07382
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки (18%), гликозен сируп, растителна маст, експандиран ориз, јачменов слад, суво грозје, кикирики, лешник (2%), пченични никулци, кокос, куркума (1%), паста од лимон (шеќер, вода, лушпа од лимон, СМС Е466, природна арома), интегрлен сусам, арома, растителни влакна, готварска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Нутритивна просечна вредност за 100 g: Енергија 470 kcal/1966 KJ, масти 15 g од кои заситени 5 g, јагленихидрати 55 g, од кои шеќери 21 g, влакна 7 g, протеини 6 g, сол 0,1 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Овесна плочка сo куркума, лимон и лешник (50гр.) Состав: Овесни снегулки (18%), гликозен сируп, растителна маст, експандиран ориз, јачменов слад, суво грозје, кикирики, лешник (2%), пченични никулци, кокос, куркума (1%), паста од лимон (шеќер, вода, лушпа од лимон, СМС Е466, природна арома), интегрлен сусам, арома, растителни влакна, готварска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Ар.. Category: Product #: 07382 Regular price: 28 ден. 28 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ