Oвесна плочка со тропско овошје (25гр.)

Oвесна плочка со тропско овошје (25гр.)

13 ден.
Шифра: 06118
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки (18%), кокос, експандиран ориз, кандирано мешано тропско овошје со променлив сооднос (9%) (шеќер, папаја, манго, кокос, киви, банана), јачменов слад, суво грозје, кикирики, интегрален сусам, арома, растителни влакна, готварска сол, гликозен сируп, растително масло. Алерген инфо: Содржи глутен, кикирики и сусам. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Нутритивна просечна вредност за 100 g: Енергија 480 kcal/2008 KJ, масти 17 g, од кои заситени 7 g, јаглехидрати 56 g, од кои шеќери 21 g, влакна 8 g, протеини 6 g, сол 0,1 g. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Oвесна плочка со тропско овошје (25гр.) Состав: Овесни снегулки (18%), кокос, експандиран ориз, кандирано мешано тропско овошје со променлив сооднос (9%) (шеќер, папаја, манго, кокос, киви, банана), јачменов слад, суво грозје, кикирики, интегрален сусам, арома, растителни влакна, готварска сол, гликозен сируп, растително масло. Алерген инфо: Содржи глутен, кикирики и сусам. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава .. Category: Product #: 06118 Regular price: 13 ден. 13 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ