Малина во прав (60гр.)

Малина во прав (60гр.)

604 ден.
Шифра: 08891
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% малина во прав.  

Земја на потекло: Србија.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје.

Телефон: 043/235-959, 078/211-557.

Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично.

Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место во добро затворено пакување. Се дозира по вкус.

 

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За 1 супена лажица ~10 g/Per 1 table spoon ~10g

 

 

Енергија/ Energy

1655 KJ /394 kcal

165.5 KJ /39.4 kcal

Масти/ Fats

1.65 g

0.165 g

- Од кои заситени/ From which saturated

 

0.1 g

 

0.01 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

86.7 g

 

8.67 g

- Од кои шеќери/ From which sugars

 

34.6 g


3.46 g

Протеини/Proteins

7.05 g

0.705 g

Влакна/Fiber

27.96 g

2.796 g

Натриум/Sodium

0.0065 g

0.00065 g

Витамин/Vitamin C

147 mg

14.7 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Малина во прав (60гр.) Состав: 100% малина во прав.   Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје. Телефон: 043/235-959, 078/211-557. Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично. Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место во добро затворено пакување. Се дозира по вку.. Category: Product #: 08891 Regular price: 604 ден. 604 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ