Јагода во прав (60гр.)

Јагода во прав (60гр.)

600 ден.
Шифра: 08877
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% јагода во прав.  

Земја на потекло: Србија.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје.

Телефон: 043/235-959, 078/211-557.

Начин на употреба:  Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично.

Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Се дозира по вкус.

 

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За 1 супена лажица ~10 g/Per 1 table spoon ~10g

 

 

Енергија/ Energy

1608 KJ /383 kcal

160.8 KJ /38.3 kcal

Масти/ Fats

0.42 g

0.042 g

- Од кои заситени/ From which saturated

 

0.04 g

 

0.004 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

89.3 g

 

8.93 g

- Од кои шеќери/ From which sugars

 

63.8 g


6.38 g

Протеини/Proteins

4.43 g

0.443 g

Натриум/Sodium

0.0085 g

0.00085 g

Витамин/Vitamin C

485 mg

48.5 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Јагода во прав (60гр.) Состав: 100% јагода во прав.   Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје. Телефон: 043/235-959, 078/211-557. Начин на употреба:  Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично. Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Се дозира по в.. Category: Product #: 08877 Regular price: 600 ден. 600 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ