Органска гуарана во прав (50гр.)

Органска гуарана во прав (50гр.)

439 ден.
Шифра: 05647
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органско семе од гуарана во прав. Потекло на суровината: Бразил. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. Да се чува на суво и ладно место. Начин на употреба: Гуараната се користи како здрава алтернатива на кафе и енергизирачки напитоци. Препорачана дневна доза е 2-5 гр. гуарана. Се додава во сок, јогурт, шејк или вода. За да добиете чај од гуарана, додадете 2 гр. гуарана во прав во шоља со зовриена вода и промешајте. Освен кофеин, гуараната содржи теофилин и теобромин, и не се препорачува на заболени од срцеви болести, крвен притисок, деца, доилки и бремени жени. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органска гуарана во прав (50гр.) Состав: 100% органско семе од гуарана во прав. Потекло на суровината: Бразил. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Не содржи ГМО. Да се чува на суво и ладно место. Начин на употреба: Гуараната се користи како здрава алтернатива на кафе и енергизирачки напитоци. Препорачана дневна доза е 2-5 гр. гуарана. Се додава во сок, јогурт, шејк или вода. З.. Category: Product #: 05647 Regular price: 439 ден. 439 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ