Органска брусница (100гр.)

Органска брусница (100гр.)

274 ден.
Шифра: 00222
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: органска брусница, органски јаболков сок, 1% органско сончогледово масло. Земја на потекло: Канада. Употреба: Се додава во мусли, шејкови, колачи, или директно се конзумира. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертификат број - отпечатено. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 332 Kcal/1409 KJ, јагленихидрати 71 - 87г, од кои шеќери 61 - 77 г, масти 0 – 1,75 г, од кои заситени 0 – 2,1 г, протеини 0 - 3 г, сол 0,075 г, влакна 3 - 2 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска брусница (100гр.) Состав: органска брусница, органски јаболков сок, 1% органско сончогледово масло. Земја на потекло: Канада. Употреба: Се додава во мусли, шејкови, колачи, или директно се конзумира. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертификат број - отпечатено. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво.. Category: Product #: 00222 Regular price: 274 ден. 274 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ