Шумска боровинка во прав (60гр.)

Шумска боровинка во прав (60гр.)

642 ден.
Шифра: 08907
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% шумска боровинка во прав.  Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба:  Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично. Се дозира по вкус. Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

 

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За 1 супена лажица ~10 g/Per 1 table spoon ~10g

 

 

Енергија/ Energy

1684 KJ /410 kcal

168.4 KJ /41 kcal

Масти/ Fats

4.06 g

0.406 g

- Од кои заситени/ From which saturated

 

0.35 g

 

0.035 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

84.1 g

 

8.41 g

- Од кои шеќери/ From which sugars

 

40.8 g


4.08 g

Протеини/Proteins

6.15 g

0,615 g

Влакна/Fiber

31.07 g

3.107 g

Натриум/Sodium

0.0005 g

0.00005 g

Витамин/Vitamin C

13.9 mg

1.39 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Шумска боровинка во прав (60гр.) Состав: 100% шумска боровинка во прав.  Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Начин на употреба:  Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично. Се дозира по вкус. Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдоб.. Category: Product #: 08907 Regular price: 642 ден. 642 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ