Банана во прав (60гр.)

Банана во прав (60гр.)

355 ден.
Шифра: 08914
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% банана во прав.  

Земја на потекло: Србија.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје.

Телефон: 043/235-959, 078-211/557.

Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично.

Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Се дозира по вкус.

 

 

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За 1 супена лажица ~10 g/Per 1 table spoon ~10g

 

 

Енергија/ Energy

1517 KJ /358 kcal

151.7 KJ /35.8 kcal

Масти/ Fats

1.19 g

0.119 g

- Од кои заситени/ From which saturated

 

0.73 g

 

0.073 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

77.92 g

 

7.792 g

- Од кои шеќери/ From which sugars

 

60.98 g


6.098 g

Протеини/Proteins

4.71 g

0.471 g

Влакна/Fiber

7.81 g

0.781 g

Натриум/Sodium

0.007 g

0.0007 g

Витамин/Vitamin C

22.55 mg

2.255 mg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Банана во прав (60гр.) Состав: 100% банана во прав.   Земја на потекло: Србија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје. Телефон: 043/235-959, 078-211/557. Начин на употреба: Како додаток во слатки десерти, овошно смути, сладолед, мусли, за подготовка на чај и слично. Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Се дозира по вк.. Category: Product #: 08914 Regular price: 355 ден. 355 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ