Џем од мешани бобинки и чиа со агаве (200гр.)

Џем од мешани бобинки и чиа со агаве (200гр.)

280 ден.
Шифра: 08792
Достапност: На залиха
Количина:

Состав:  Мешани бобинки (малина, јагода, боровинка, аронија) (75%), агаве сируп, чиа семе (2%). Потекло: Македонија. Произведува и пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) место. После отворањето да се чува во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 10 дена. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 135 kcal/564 KJ

Од кои шеќери/
 from which sugars 22 g

Масти/ Fat 1 g

Влакна/ Fiber 1 g

Од кои заситени/
from which saturated 0 g

Протеини/ Proteins 2 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 35 g

Сол/ Salt 0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Џем од мешани бобинки и чиа со агаве (200гр.) Состав:  Мешани бобинки (малина, јагода, боровинка, аронија) (75%), агаве сируп, чиа семе (2%). Потекло: Македонија. Произведува и пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) место. После отворањето да се чува во ладилник (5-8⁰C) и да се искористи во рок од 10 дена. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. .. Category: Product #: 08792 Regular price: 280 ден. 280 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ