Органски џем од боровинки (200гр.)

Органски џем од боровинки (200гр.)

315 ден.
Шифра: 48833
Достапност: На залиха
Количина:

Состојки: боровинка* (67%), кафеав шеќер*, вински оцет*, згуснувач: ксантан. *Од органско земјоделство. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: "Аронија Здрава храна" ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, Македонија. Тел: + 389 43 235 959. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и темно место. Откако ќе се отвори, складирајте во фрижидер. Просечна нутритивна вредност на 100 g: Енергетска вредност 996 kJ / 235 kcal; масти: 0 g, од кои заситени масни киселини: 0 g; јаглени хидрати: 58 ​​g, од кои шеќери: 58 ​​g; влакна: 2 g; протеини: 0,8 g; сол: 0 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски џем од боровинки (200гр.) Состојки: боровинка* (67%), кафеав шеќер*, вински оцет*, згуснувач: ксантан. *Од органско земјоделство. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: "Аронија Здрава храна" ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, Македонија. Тел: + 389 43 235 959. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на су.. Category: Product #: 48833 Regular price: 315 ден. 315 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ