ГИ Пречистен путер (215гр.)

ГИ Пречистен путер (215гр.)

450 ден.
Шифра: 00199
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Анхидрирана млечна маст одвоена од 40% пастеризирана слатка павлака.

Употребливо до: Означено на опаковката.

Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер.

Произведува: ДПТ ЈОКА доо. ул. Глигор Новаков 26, Струмица. Тел: 034 346 101.

Земја на потекло: Република Северна Македонија.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 926,19 Kcal/3875,19 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 0,1 g

Масти/ Fat 99,45 g

 Влакна/ Fiber 0 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 68,48 g

Протеини/ Proteins 0,22 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates/ 0,1 g

Сол/ Salt 0,05 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
ГИ Пречистен путер (215гр.) Состав: Анхидрирана млечна маст одвоена од 40% пастеризирана слатка павлака. Употребливо до: Означено на опаковката. Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер. Произведува: ДПТ ЈОКА доо. ул. Глигор Новаков 26, Струмица. Тел: 034 346 101. Земја на потекло: Република Северна Македонија. Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional .. Category: Product #: 00199 Regular price: 450 ден. 450 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ