Десерти, колачи

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Бомбици со какао, лешник и урма (100гр.)
Состав: Сушена урма (74%), лешник (11.64%), какао во прав (6,35%), путер од лешник (лешник, хималајс..
116 ден.
без ДДВ: 110 ден.
Органски бомбици со кокос, чиа семе и индиски ореви (100гр.)
Состав: *Сушена урма, *кокос  (6.25%), *чиа семе (5.2%), *суво грозје, *путер од бадем (*бадем,..
125 ден.
без ДДВ: 119 ден.
Јагода во млечно чоколадо (70гр.)
Состав: млечно чоколадо мин. 87% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгато..
336 ден.
без ДДВ: 320 ден.
Кајсија во млечно чоколадо (70гр.)
Состав: Млечно чоколадо мин. 87% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгато..
286 ден.
без ДДВ: 272 ден.
Органски безглутенски десерт со индиски орев и какао (80гр.)
Состав: *Индиски орев (18%), *бадем, *урма, *суво грозје, *овесни снегулки без глутен, *кокос, *сиро..
159 ден.
без ДДВ: 151 ден.
Органски безглутенски десерт со хељда и урма (80гр.)
Состав: *Хељда (32%), *урма (22%), *суво грозје, *сиров агаве сируп, *бадем, *сончоглед, *кокос, *ле..
132 ден.
без ДДВ: 126 ден.
Органски безглутенски десерт со кокос и бадем (80гр.)
Состав: *Бадем (40%), *урма, *суво грозје, *сиров агаве сируп, *кокос (10%), *цимет, *масло од порто..
162 ден.
без ДДВ: 154 ден.
Сендвич колачи со портокал бисквит и млечен крем (120гр.)
Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), маргарин (растителни масти мин 7..
130 ден.
без ДДВ: 124 ден.
Интегрални сендвич колачи со бадем и какао крем (120гр.)
Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово, ржано), маргарин (растителни масти мин 7..
54 ден.
без ДДВ: 51 ден.
Безглутенски мини браунис (100гр.)
Состав: Интегрално оризово брашно, интегрално пченкарно брашно, пченкарен скроб, нерафинирано кокосо..
93 ден.
без ДДВ: 93 ден.
Безглутенски колачи со кокос и ориз (100гр.)
Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска,..
98 ден.
без ДДВ: 98 ден.
Безглутенски колачи со какао и чиа (100гр.)
Состав: Оризово брашно, кокосово нерафинирано масло, кафен шеќер, какао во прав, експандирано просо,..
90 ден.
без ДДВ: 90 ден.
Интегрални сендвич колачи со куркума и кокос (150гр.)
Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално ржано брашно, интегрално јачменово брашно, маргарин (..
89 ден.
без ДДВ: 89 ден.
Интегрални сендвич колачи со хељда и лешник (150гр.)
Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално хељдино брашно (20%), маргарин (растителни масти мин ..
84 ден.
без ДДВ: 84 ден.
Интегрални сендвич колачи со какао и рогач (150гр.)
Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално ржано брашно, интегрално јачменово брашно, маргарин (..
77 ден.
без ДДВ: 77 ден.
Интегрални сендвич колачи со спелт и чиа (150гр.)
Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално спелт брашно (10%), маргарин (растителни масти мин 70..
88 ден.
без ДДВ: 84 ден.
Интегрални крекери со чиа (100гр.)
Состав: Интегрално пченично брашно Т850, интегрално ржано брашно, нерафинирано сончогледово масло, и..
69 ден.
без ДДВ: 66 ден.
Интегрални колачи со орев и бадем (150гр.)
Состав: Мешавина од интегрални брашна (пченично, јачменово,ржано), растителнамаст (сончогледова, пал..
69 ден.
без ДДВ: 66 ден.

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS