Органска зелена банана во прав (150гр.)

Органска зелена банана во прав (150гр.)

245 ден.
Шифра: 08969
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органска зелена банана во прав. Потекло на суровината: Шри Ланка. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Органската зелена банана во прав е идеален додаток за блендирани овошни и зеленчукови напитоци и протеински шејкови. Едноставно додадете 1-2 големи лажици и добро промешајте или изблендирајте го напитокот. Може да се додаде и во печени десерти, леб, палачинки и слично, со замена на дел од брашното со зелена банана во прав. Не содржи ГМО. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно и суво место. Најдобро до/ЛОТ - означено на амбалажата. Нутритивна вредност на 100гр. : Енергија 346 kcal/1447 КЈ, масти 1.8гр, од кои заситени 0гр, јаглехидрати 88гр, од кои шеќери 47гр, влакна 20гр, протеини 3.9гр, сол 0гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Органска зелена банана во прав (150гр.) Состав: 100% органска зелена банана во прав. Потекло на суровината: Шри Ланка. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Органската зелена банана во прав е идеален додаток за блендирани овошни и зеленчукови напитоци и протеински шејкови. Едноставно додадете 1-2 големи лажици и добро промешајте или изблендирајте го напитокот... Category: Product #: 08969 Regular price: 245 ден. 245 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ