Органски кокосов крем со агаве и какао (220гр.)

Органски кокосов крем со агаве и какао (220гр.)

444 ден.
Шифра: 08693
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Темен агаве сируп, кокосов крем, какао во прав (6,46%), бурбон ванила, хималајска сол.Од органско потекло.

Потекло: Македонија.

Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје.

Телефон: 043/235-959, 078/211-557.

Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место.

Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. 

 

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 267 kcal/1117 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 53 g

Масти/ Fat 6 g

Влакна 0.5 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 3 g

Протеини/ Proteins 2 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 54 g

Сол/ Salt 0.04 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски кокосов крем со агаве и какао (220гр.) Состав: Темен агаве сируп, кокосов крем, какао во прав (6,46%), бурбон ванила, хималајска сол.Од органско потекло. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје. Телефон: 043/235-959, 078/211-557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК.. Category: Product #: 08693 Regular price: 444 ден. 444 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ