Нори морска алга (25гр.)

Нори морска алга (25гр.)

605 ден.
Шифра: 02813
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Морска алга нори. 

Потекло: Јапонија

Употреба: Нори листовите се погодни за подготовка на ориз во ролна 'суши'. Тие се одлични и како додаток во салати.

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје - тел.: 043 235 959 и 078 211 557.

Да се чува на ладно и суво место.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per 100 g:

Енергија/ Energy 286 kcal/1196 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 0 g

Масти/ Fat 7 g

Влакна 5 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 0 g

Протеини/ Proteins 57 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates 24 g

Сол/ Salt 5 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Нори морска алга (25гр.) Состав: Морска алга нори.  Потекло: Јапонија Употреба: Нори листовите се погодни за подготовка на ориз во ролна 'суши'. Тие се одлични и како додаток во салати. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, Скопје - тел.: 043 235 959 и 078 211 557. Да се чува на ладно и суво место. Нутритивна просечна вредност на 100 g/ Nutrition average va.. Category: Product #: 02813 Regular price: 605 ден. 605 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ