Органска безглутенска овесна каша со банана и кокос (60гр.)

Органска безглутенска овесна каша со банана и кокос (60гр.)

96 ден.
Шифра: 07399
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Овесни снегулки без глутен, *кокосово брашно, *кафен шеќер, *кокосово млеко во прав, *лиофилизирана банана во прав (3%), *пченкарен скроб, *кокос (2%), хималајска сол. *Сертифицирани органски суровини. Земја на потекло: ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557.Употреба: Загрејте 150 ml вода, промешате ја содржината на кесичката во неа, и оставете ја кашата да отстои 1-2 минути. Конзумирајте додека е топло. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобродо/ЛОТ - означено на пакувањето.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

 

Енергија/ Energy

330 Kcal/1374 KJ

Масти/ Fats

5 g

-Од кои заситени/From witch saturated

0,5 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

61 g

-Од кои шеќери/From witch sugar

20 g

Влакна/Fibre

8 g

Протеини/Proteins

8 g

Сол/Salt

0.4 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органска безглутенска овесна каша со банана и кокос (60гр.) Состав: *Овесни снегулки без глутен, *кокосово брашно, *кафен шеќер, *кокосово млеко во прав, *лиофилизирана банана во прав (3%), *пченкарен скроб, *кокос (2%), хималајска сол. *Сертифицирани органски суровини. Земја на потекло: ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557.Употреба: Загрејте 150 ml вода, промешате ја сод.. Category: Product #: 07399 Regular price: 96 ден. 96 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ