Овесна каша со ванила (55гр.)

Овесна каша со ванила (55гр.)

22 ден.
Шифра: 07436
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки, пченкарен скроб, полномасно млеко во прав, шеќер,арома ванила, сол.  Алерген инфо: Содржи глутен и млеко. Земјанапотекло:ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира:Аронијаздравахрана ДООЕЛ, бул. КочоРацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557.Употреба: Загрејте 125 ml вода, промешате ја содржината на кесичката во неа, и оставете ја кашата да отстои 1-2 минути. Конзумирајте додека е топло. Дасечувана:Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, водоброзатворенопакување.Најдобродо/ЛОТ-означено на пакувањето.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

 

Енергија/ Energy

360 Kcal/1506 KJ

Масти/ Fats

7 g

-Од кои заситени/From witch saturated

0,9 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

60 g

-Од кои шеќери/From witch sugars

21 g

Влакна/Fibre

8 g

Протеини/Protein

7 g

Сол/Salt

0.4 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Овесна каша со ванила (55гр.) Состав: Овесни снегулки, пченкарен скроб, полномасно млеко во прав, шеќер,арома ванила, сол.  Алерген инфо: Содржи глутен и млеко. Земјанапотекло:ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира:Аронијаздравахрана ДООЕЛ, бул. КочоРацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557.Употреба: Загрејте 125 ml вода, промешате ја содржината на кесичката во неа, и оставете ја кашата да отстои 1-2 минути. Конзумирајте до.. Category: Product #: 07436 Regular price: 22 ден. 22 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ