Овесна каша со цимет и сурутка (60гр.)

Овесна каша со цимет и сурутка (60гр.)

31 ден.
Шифра: 07412
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки, пченкарен скроб, полномасно млеко во прав, козја сурутка во прав (80% протеини), засладувач: рафинирана стевиа, арома ванила, хималајска сол.  Алерген инфо: Содржи глутен и млеко. Содржи засладувач. Земја на потекло: ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557. Употреба: Загрејте 150 ml вода, промешате ја содржината на кесичката во неа, и оставете ја кашата да отстои 1-2 минути. Конзумирајте додека е топло. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

 

Енергија/ Energy

336 Kcal/1405 KJ

Масти/ Fats

5 g

- Од кои заситени/From witch saturated

0,8 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

55 g

- Од кои шеќери/From witch sugars

10 g

Влакна/Fibre

7 g

Протеини/Proteins

10 g

Сол/Salt

0.4 g

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Овесна каша со цимет и сурутка (60гр.) Состав: Овесни снегулки, пченкарен скроб, полномасно млеко во прав, козја сурутка во прав (80% протеини), засладувач: рафинирана стевиа, арома ванила, хималајска сол.  Алерген инфо: Содржи глутен и млеко. Содржи засладувач. Земја на потекло: ЕУ/ Вон ЕУ. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959, 078 211 557. Употреба: Загрејте 150 ml вода, пр.. Category: Product #: 07412 Regular price: 31 ден. 31 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ